kwiaciarnia kraków - AN ESTABLISHED KRAKOW FLORIST LEADER                                                                                                                                                                         Kraków, Ul. Chmieleniec 2/LU3

Blog

Jakie kwiaty do ślubu?

Jak wybrać kwiaty na ślub i wesele?

Kwiaty od wieków towarzyszą nam podczas ważnych wydarzeń, podkreślając rangę uroczystości. Na ślubie uwagę przykuwa szczególnie bukiet Panny Młodej i kompozycje dekorujące kościół i salę weselną. Istotny jest dobór gatunków, kolorów, przemyślana forma – o całość zatroszczy się Florysta. To on podpowie jakie dekoracje ślubne będą się dobrze komponować w miejscu uroczystości, co jest dostępne w danym miesiącu, co modne, a co pasuje do charakteru wnętrza i stylu ślubu.

Bukiet na najważniejszy dzień, czyli kwiaty do ślubu.

Bukiet ślubny (wedding boquet) powinien współgrać z sylwetką Panny Młodej i jej suknią ślubną, z kolei butonierka zdobiąca Pana Młodego jest niczym miniatura bukietu. Wiązanka do ślubu powinna wywołać efekt „wow”, a by tak się stało jest wiele możliwości. Floryści prześcigają się w propozycjach formy, koloru i doboru gatunków. Wszystko po to, by każda Panna Młoda była w 100% usatysfakcjonowana kwiatami podkreślającymi jej piękno. Jedną z lubianych form jest bukiet ślubny okrągły, moda uśmiecha się jednak w kierunku bukietów wydłużanych.

Kwiaty do ślubu (wedding flowers) to temat, tak szeroki, że aby go zgłębić zapraszamy narzeczonych na konsultacje do kwiaciarni Florees – kwiaciarnia Chmieleniec. To kwiaciarnia na Ruczaju w Krakowie jest miejscem pełnym inspiracji, gdzie wysłuchamy wizji na ten wyjątkowy dzień i omówimy dekoracje ślubne dla Państwa.